İş Modelimiz

İş Modelimiz

İş modelimiz ile fırsatlar ülkesi Amerika’da iş kurmak çok kolay! Siz de Amerika yatırımınız ile yüksek getiri sağlayan gerçek bir iş sahibi olabilirsiniz. Yeni bir iş kurup risk almak yerine hazır bir işe ortak olmak sizin için birçok uğraşı ve risk faktörünü ortadan kaldırır. Çünkü Amerika’da şirket kurmak için atacağınız adımlarda işletmenizin yerini seçmek bile vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. Amerika’ya yatırım yapmak için neyin en iyi olduğuna karar vermek, önemli detaylara bakmayı gerektirir ki bunlar da; demografik yapı, yerel rekabetinizi anlama, eyalet yasalarını ve vergi düzenlemelerini karşılaştırma (Unutmayın her eyalette yasa ve vergiler farklılık gösterebilir.), gibi birçok yoğun uğraş gerektirecek ve içinden çıkılmaz sorunlar ile burun buruna gelme noktasına varmanıza neden olabilecektir. RelifeUSA iş modelimiz tam da bu noktada size yüksek yatırım getirisi sağlayan iş kurma imkanı sağlar!

Neden Amerika'ya Yatırım Yapmalıyım?

Ortalama maliyet satış ve vergi oranlarına göre (2020 yılı ilk 9 aylık rakamlara göre hesaplanmıştır ve pandemiden kapalı olduğu aylar ve kısıtlamalar dahil edilmiştir.) Ortalama 36 aydır. Normal Piyasa koşularına göre ROİ 16 aydır.

Yurtdışına yatırım konularında etkin olan birçok faktör var. Öncelikle bunlardan biri de iş kuracağınız ülkenin sosyal politik ve hukuksal yapısının da büyük bir risk faktörü oluşturuyor olmasıdır. Amerika’ya yatırım yapmak ise ABD’nin oturmuş yasal, sosyal, ekonomik ve politik sistemleri ile riski minimize ediyor. Ayrıca Amerika’ya yatırım yapmak ile başka ülkelere yatırım yapmak arasındaki en temel fark; ABD’nin yabancı girişimcilere oldukça açık ve destekler nitelikte olmasıdır.

ABD, ülke pazarındaki işletmelerin başarısını destekleyen ve 20 Trilyon Dolarlık GSYİH’si ve 325 milyonu aşan nüfusu ile dev bir güçtür. Kültürel çeşitlilik, gelişen yenilik kültürü ve üretken işgücü ile Dünya’nın en çekici tüketici pazarıdır. Yeni başlayanlardan çok uluslu şirketlere kadar her büyüklükteki şirket, başarılı olmak ve büyümek için fikirleri, kaynakları ve pazarı burada bulabilmektedir. Hane halkı tüketim harcamalarında 13.8 Trilyon Dolar ile Dünya’da ilk sırayı alan ABD, dünyadaki toplam miktarın dörtte birinden fazlasını oluşturmaktadır. Aynı zamanda yapılan serbest ticaret anlaşmaları yüz milyonlarca tüketiciye gelişmiş erişim sağlamaktadır.

RelifeUSA ile Güvenli İş Planı

RelifeUSA işletmenizin kuruluş öncesi pazar araştırması, lokasyon, teknik ve mimari hazırlığı, kuruluş aşamasında sözleşmelerini, personel seçimini, resmi belgelerini, kiralama işlemlerini ve ürünlerle donatılmış anahtar teslim açılışını vb. tüm hazırlıkları sizler için yapmaktadır. Unutmayın sıfırdan kurulan işletmelerin yapısı, organizasyonu, iş modeli, sektörü ve bulunduğu ülke şartları açısından bazı risklere açıktır; ancak RelifeUSA olarak size sunduğumuz iş modelimiz ile risklerden arındırılmış, başarılı bir işe sahip olacaksınız.

Peki Bunu nasıl yapıyoruz?

RelifeUSA iş ortaklığı ile kuracağınız İşletmenizin organizasyonu oldukça basit ve sadedir. İşletmenizle RelifeUSA arasında tam bir işbirliği anlayışı hakimdir. İşbirliğimiz sadece kuruluş aşamasına kadar değil sonrasında da iş ve yaşamınızla ilgili size destek olmaya devam etmektedir. Ayrıca iş modelimiz sayesinde işletme ve yönetim masraflarınız en düşük seviyeye çekilmiştir. Günlük muhasebe raporları işletmenizi kolay yönetmenizi ve hızlı karar almanızı sağlar. RelifeUSA, Üstelik işletmenize kuruluş aşaması dahil her adımda Sağlıklı iş ortamı lisansı (Health Licence) belgesi yardımıyla İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda destek vermektedir.

RelifeUSA Amerika İş Modelimiz Nasıl İşliyor?

Amerika’nın farklı eyaletlerinde çeşitli sektörlerde faaliyetine devam eden ve bayilik ağıyla büyüyen firmamız lokomotif olarak seçtiği şekerleme alanındaki Yummy Candy markası ile tüm ülke geneline yayılarak ismini duyurmaya başarıyla devam etmektedir. Sektörde kendine yer edinen bayilik ağımız kısa sürede 5 eyalette 19 satış noktasına ulaşmış bulunmaktadır. Yummy Candy satış noktalarımızın (Candy Kiosk) lokasyonlarına ve detaylı bilgilerine iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

İş modelimiz birkaç peşi sıra gelen adımdan oluşmakta. Her adım en ince ayrıntısına kadar RelifeUSA güvencesi ve tecrübesi ile atılıyor. Bu adımlar aşağıdaki gibi ilerlemektedir.

  • İlk olarak Satış noktalarının kurulacağı bölgenin seçilmesi
  • Seçilen bölgedeki AVM’lerin minimum 3 ay boyunca sağlıklı değerlendirme yapabilmek için izlenmesi
  • Uygun AVM ve satış noktası tespit edildikten sonra AVM yönetimiyle temasa geçilerek yıllık planlamaların yapılması
  • AVM yönetimi ile sözleşme yapılıp işe başlangıç tarihinin belirlenmesi
  • İşe başlama tarihinin belirlenmesi sonrası satış standının (Candy Kiosk)  ilgili yere nakliye ve montajının yapılması
  • Satış standında çalışacak personellere gerekli eğitimin verilmesi
  • İşe başlamak için gerekli hukuksal altyapının oluşturulması
  • Sağlık Kurulu’ndan  (Health Department) sağlık izinlerinin alınması

Bu işlemlerin tamamını yatırımcı ortağımızın adına biz tamamladıktan sonra işletme start vermeye hazır hale geliyor. Normal şartlar altında tüm çalışma altyapı hazırlıkları dahil  minimum 10 – 14 ay sürecinde tamamlanabilecek bu önemli ve zor süreci sektör tecrübemiz, Amerika’da iş kurmak ve Amerika’ya yatırım yapma konularındaki birikimimiz yardımıyla çok daha kısa sürede bitirmekle kalmıyor, bu hazırlık sürecinde yatırımcı ortağımıza katılım payı dışında ekstra bir maddi yük getirmiyoruz.

Sonuç olarak RelifeUSA iş modeli, size kelimenin tam anlamıyla anahtar teslim bir iş sunuyor. Böylece boşuna zamanınızı ve paranızı harcamadan yeni bir iş kurmanın ve  bu işi yürütmenin en kısa yolunu deneyimlemiş olursunuz. RelifeUSA ile Hayatı Amerika’da Yaşa!