E2 VİZESİ

Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri  arasında18 mayıs 1990 yılından itibaren yürürlüğe giren ( ticari anlaşmalı yatırımcı) E2 vizesi  Türkiye Cumhuriyeti yada anlaşması olan bir ülkenin vatandaşı olan ve temel olarak ABD ile anlaşma yaptığı ülke arasında hizmet ve teknoloji ticareti de dahil olmak üzere önemli bir ticaret yapmak yada yatırım yaptığı şirkete ortak olmak bulunduğu faaliyet alanında geliştirmek, yönetmek önemli miktarda sermaye yatırımı yapmak için ABD ne gelen kişilere yönelik bir vizedir.

E2 Yatırımcı vizesine şirket (firma) sahibi, ortakları, yöneticisi, müdürü veya önem arz eden bir pozisyonda olan kişiler başvurabilir. Yatırım için bir taban rakam belirtilmemiştir, yapılan işin değeri ile yatırımın dengeli olması, aktif ve yeterli olması kafidir. Ayrıca vize işlemi başlatacak kişinin Amerika’da kalıcı ikame etmek amacıyla vize başvurusunda bulunmaması aranan şartlar arasındadır. Şirketin ülke ekonomisine ve istihdam yaratma hususunda inandırıcı ön görüleri olmak zorundadır.

Yatırımcı vizesi alan kişi, aile fertlerini de (eş ve 21 yaşını doldurmamış bekar çocuk) aynı vizeyi alarak Amerika’ya götürebilir. Eş ve çocukların uyruklarının E2 vize sahibi ile aynı olması gerekmemektedir.

İş Modelimiz ile Amerika’da hayatını kuran dostlarımızı tanımak için tıklayınız…

Ön Kayıt Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız…